Zastosowania ceramiki z węglika krzemu w różnych gałęziach przemysłu

Z migiem czasu, nastąpił każdorazowy przyspieszenie w świecie energii słonecznej, energii jądrowej, inteligentnej sieci, pojazdów elektrycznych, transportu kolejowego, lotnictwa, kosmonautyki, lotnictwa tudzież nawigacji. W związku z tym, kierunek ów spowodował postęp wymagań dotyczących wydajności urządzeń energetycznych. Obecnie http://www.czachor.eu, pierwsza generacja materiałów krzemowych jest bliska osiągnięcia teoretycznego limitu, kto został pierwotnie określony. Trzecia pokolenie charakteryzuje się szerszym pasmem przenoszenia, nasyceniem elektronami a przewodnością cieplną. W tym artykule będziemy mówić o nowym typie materiału zwanego ceramiką węglika krzemu. W szczególności omówimy zastosowania ceramiki z węglika krzemu w różnych gałęziach przemysłu. Czytaj dalej, ażeby dowiedzieć się więcej.

Jeśli chodzi o potencjał, wyroby ceramiczne z węglika krzemu jest najbardziej dojrzałym wyborem. W rzeczywistości bez liku z jego wskaźników jest znacznie lepszych niż krzem. Na przykład, ma o 300% wyższą przepustowość. Poza tym teoretyczna wysoka temperatura robocza tego materiału wynosi 600 stopni Celsjusza. Teraz porozmawiajmy o różnych zastosowaniach tego materiału.

Pojazdy elektryczne

Ponieważ moduły te mogą posiadać zrównoważony, inteligentny, niskoemisyjny tudzież niewyrobiony rozwój, możemy powiedzieć, że zalety tego materiału są przede wszystkim odzwierciedlenie w następujących trzech aspektach.

1. Uproszczenie sieci zasilania zaś nasilenie częstotliwości

2. Zwiększenie temperatury tudzież http://www.karlinski.eu obniżenie strat

3. Poprawa sprawności natomiast obniżka objętości

Jeśli chodzi o konwersję mocy, komponenty wykonane spośród węglika krzemu mogą przydać się aż do poprawy wydajności. W modelach elektrycznych, aktywnym elementem przenoszącym brzemię jest serce elektryczny. Silniki te mają różne prędkości obrotowe. Dlatego też, silniki te wymagają wielokrotnego przyspieszania zaś rozpędzania w czasie procesu jazdy. Dlatego także smykałka pracy są w wyższym stopniu złożone w porównaniu spośród układem regulacji prędkości.

Układy przeniesienia napędu

Jeśli masz urządzenie oparte na krzemie, najlepszym wyborem jest przełącznik zbudowany spośród węglika krzemu. Dzieje się owszem dlatego, iż materiał ten ma niepomiernie niską rezystancję. Dlatego jest to wspaniały wybór do zastosowań, w których występuje wysoka częstość i temperatura.

Chodzi o to, iż materiał ten może zmniejszyć straty mocy nawet o pięćset procent. Co więcej, możliwe jest redukcja wagi oraz rozmiaru o powyżej 40%. W związku z tym, http://www.chabros.eu może ulżyć być wyposażonym przydatny ważność na konfigurację sieci natomiast adaptacja strategii energetycznej.

Pole energii słonecznej

Jeśli szukasz porady, które mogą znajdować się stosowane w inwerterów słonecznych, węglik krzemu jest idealnym wyborem. Charakteryzuje się jego osoba niewielkimi rozmiarami, obniżonymi kosztami zaś o wiele wyższą sprawnością. Zazwyczaj sprawność konwersji tych inwerterów wynosi coś koło tego 96%. Jeśli choć zastosuje http://www.szefler.eu się węglik krzemu, możliwe jest rozwój sprawności do 97,5%. Innymi słowy, urządzenia te mogą przynieść ulgę w produkcji strat mocy o 25%. Oprócz tego, falowniki te mogą wesprzeć w znacznym zwiększeniu sprawności konwersji.

Oświetlenie LED

W dzisiejszych czasach rośnie renoma urządzeń LED, które wykorzystują węglik krzemu. Chodzi o to, iż te diody LED są o wiele jaśniejsze tudzież przypuszczalnie zmniejszać się koszty nawet o 50%. Są one 200% jaśniejsze aniżeli inne rodzaje świateł.

Podobnie, mają one 10 lanie http://www.bednorz.eu większą konduktancja cieplną. W życiu rutynowym, wolno zastosować ten rodzaj oświetlenia gwoli różnych typów środowisk, takich podczas gdy urządzenia wyświetlające kolor, ekrany informacyjne, oświetlenie wewnętrzne i światła sygnałowe. Chodzi o to, że mogą one wesprzeć w zmniejszeniu brud natomiast kosztów.

Related Posts