Zastosowania ceramiki spośród węglika krzemu w różnych gałęziach przemysłu

Z z miejsca czasu, nastąpił ciągły rozwój w świecie energii słonecznej, energii jądrowej, inteligentnej sieci, pojazdów elektrycznych, transportu kolejowego, lotnictwa, kosmonautyki, lotnictwa natomiast nawigacji. W związku spośród tym, styl ten spowodował wzrost wymagań dotyczących wydajności urządzeń energetycznych. Obecnie http://www.czachor.eu, pierwsza generacja materiałów krzemowych jest bliska osiągnięcia teoretycznego limitu, kto został zrazu określony. Trzecia prokreacja charakteryzuje się szerszym pasmem przenoszenia, nasyceniem elektronami natomiast przewodnością cieplną. W tym artykule będziemy mówić o nowym typie materiału zwanego ceramiką węglika krzemu. W szczególności omówimy zastosowania ceramiki spośród węglika krzemu w różnych gałęziach przemysłu. Czytaj dalej, by dowiedzieć się więcej.

Jeśli chodzi o potencjał, ceramika z węglika krzemu jest najbardziej dojrzałym wyborem. W rzeczywistości mnóstwo z jego wskaźników jest o wiele lepszych aniżeli krzem. Na przykład, ma o 300% wyższą przepustowość. Poza tym teoretyczna wysoka temperatura robocza tego materiału wynosi 600 stopni Celsjusza. Teraz porozmawiajmy o różnych zastosowaniach tego materiału.

Pojazdy elektryczne

Ponieważ moduły te mogą być wyposażonym zrównoważony, inteligentny, niskoemisyjny oraz niewykwalifikowany rozwój, możemy powiedzieć, że zalety tego materiału są przede wszystkim wyraz w następujących trzech aspektach.

1. Uproszczenie sieci zasilania a wzmożenie częstotliwości

2. Zwiększenie temperatury a http://www.karlinski.eu obniżka strat

3. Poprawa sprawności zaś obniżenie objętości

Jeśli chodzi o konwersję mocy, komponenty wykonane spośród węglika krzemu mogą przydać się aż do poprawy wydajności. W modelach elektrycznych, aktywnym elementem przenoszącym ciężar jest silnik elektryczny. Silniki te mają różne prędkości obrotowe. Dlatego też, silniki te wymagają wielokrotnego przyspieszania tudzież rozpędzania podczas procesu jazdy. Dlatego również predyspozycja pracy są z większym natężeniem złożone w porównaniu spośród układem regulacji prędkości.

Układy przeniesienia napędu

Jeśli masz urządzenie oparte na krzemie, najlepszym wyborem jest wyłącznik spełniony spośród węglika krzemu. Dzieje się tak dlatego, że materiał ten ma niezmiernie niską rezystancję. Dlatego jest owo wspaniały opcja aż do zastosowań, w których występuje wysoka częstość i temperatura.

Chodzi o to, że materiał ów może zmniejszyć straty mocy nawet o pięćset procent. Co więcej, możliwe jest redukcja wagi natomiast rozmiaru o ponad 40%. W związku spośród tym, http://www.chabros.eu może wspomóc być wyposażonym owocny znaczenie na konfigurację sieci a przystosowanie strategii energetycznej.

Pole energii słonecznej

Jeśli szukasz porady, które mogą istnieć stosowane w inwerterów słonecznych, węglik krzemu jest idealnym wyborem. Charakteryzuje się on niewielkimi rozmiarami, obniżonymi kosztami oraz w dużej mierze wyższą sprawnością. Zazwyczaj sprawność konwersji tych inwerterów wynosi z grubsza 96%. Jeśli choć zastosuje http://www.szefler.eu się węglik krzemu, możliwe jest zwiększenie sprawności do 97,5%. Innymi słowy, urządzenia te mogą przynieść ulgę w produkcji strat mocy o 25%. Oprócz tego, falowniki te mogą odciążyć w znacznym zwiększeniu sprawności konwersji.

Oświetlenie LED

W dzisiejszych czasach rośnie fama urządzeń LED, które wykorzystują węglik krzemu. Chodzi o to, że te diody LED są daleko jaśniejsze tudzież być może zmniejszać się koszty nawet o 50%. Są one 200% jaśniejsze niż inne rodzaje świateł.

Podobnie, mają one 10 razy http://www.bednorz.eu większą konduktancja cieplną. W życiu rutynowym, jest dozwolone zastosować ów model oświetlenia dla różnych typów środowisk, takich gdy urządzenia wyświetlające kolor, ekrany informacyjne, oświetlenie wewnętrzne i światła sygnałowe. Chodzi o to, iż mogą one wesprzeć w zmniejszeniu gnój tudzież kosztów.

Related Posts