Wskazówki, podczas gdy tłumić kradzieży tożsamości

Jest to forma przestępstwa, w którym zasoby ludzkie wykorzystują Twoje dane osobowe bez Twojej zgody. Obejmuje to w szczególności korzyści finansowe zaś obawy związane z duplikatami kart kredytowych na Twoje nazwisko http://www.zelazo.eu. To może spowodować poważne kłopoty gwoli Ciebie i w celu Twojego honoru. Kradzież tożsamości jest najbardziej pojawiającym się problemem na świecie, albowiem 7+ milionów ludzi w Stany Zjednoczone padło ofiarą tego oszustwa w roku 2014 (najnowsze dostępne statystyki). Drobna nieostrożność być może narazić Cię na opały finansowe, które mogą zaszkodzić Twojemu statusowi.
Istnieją różne rodzaje kradzieży tożsamości, niektóre spośród nich są wymienione w dole gwoli lepszego zrozumienia.
– Kradzież tożsamości dziecka
– Kradzież tożsamości podatkowej
– Kradzież danych medycznych
– Kradzież tożsamości seniora
– Kradzież tożsamości społecznej
Ludzie używają wielu metod, by bronić swoją http://www.chylak.eu prywatność. Dla Ciebie, zebraliśmy i w najwyższym stopniu zaufanych oraz wiarygodnych informacji, ażeby powstrzymać kradzieży tożsamości w tym miejscu celowo w tym blogu.
Zapobiegać przedtem kradzieżą tożsamości
Aby zapobiec kradzieży tożsamości na dole znajdują się kluczowe punkty, które wypada rozważyć, tak aby uniemożliwić włamaniu indywidualności.
– Zachowaj osobisty SSN – Social Security Numbers w tajemnicy. Nie noś swojej karty przy sobie z wykorzystaniem kompletny czas. Poza tym, nie pisz SSN na rachunkach.
– Nie odpowiadaj na żadne autoryzowane telefony wymagające podania Twoich danych osobowych (numer karty, SSN, DOB itp.).
– Trzymaj się na swoich stanowiskach, jak wychodzisz na parę dni.
– Pamiętaj o datach wystawiania rachunków oraz sprawozdań finansowych. Niezwłocznie skontaktuj się z organami udostępniającymi, jeżeli są one opóźnione aniżeli zwykle.
– Aktualizuj http://www.bluszcz.eu zaporę sieciową i inne ustawienia zabezpieczeń, kiedy korzystasz spośród publicznych sieci Wi-Fi, lepszym rozwiązaniem jest zastosowanie VPN, ponieważ dodaje to nową warstwę zabezpieczeń.
– Aktualizuj zabezpieczenia mobilne, jeśliby masz zintegrowaną aplikację bankowości mobilnej
– Dokładnie porównuj swój streszczenie bankowy zaś fakturę, aby dostosować dodatkowe koszty, które zostały Ci wirtualnie naliczone
– Bezpiecznie pozbądź się swoich rachunków używając niszczarki papieru z funkcją cięcia poprzecznego gwoli domu, niszczarka papieru z funkcją cięcia paskowego zapewnia niższy liczebność bezpieczeństwa dla poufnych dokumentów.
– Ustaw skomplikowane hasła dla swoich kont zaś używaj zaktualizowanej ochrony antywirusowej w swoim systemie komputerowym.
Jeśli zauważysz http://www.mesjasz.eu jakiekolwiek nietypowe działania na swojej karcie oraz jakiekolwiek inne symptomy dotyczące oszustw, skontaktuj się wręcz spośród dostawcą usług zaś zamroź swoją kartę kredytową.
Warto wykorzystywać spośród niszczarki aż do papieru
Używanie niszczarki do papieru jest dobrym sposobem na pozbycie się rachunków a innych poufnych dokumentów. Najnowsza technologia niszczarek papieru jest w stanie pokruszyć karty kredytowe, faktury podatkowe, wiadomości śmieci natomiast multum innych rzeczy. Mogą one i unicestwiać płyty CD i DVD. Korzystanie spośród najlepszej niszczarki papieru jest idealnym sposobem na unieważnienie informacji spośród nośników i rozdrabnia http://www.piaseczna.eu papiery w taki sposób, że nie mogą egzystować one raz jeszcze złożone. Te maszyny wolno bez trudności nabywać w amazon.com z bezpłatną dostawą odkąd drzwi do drzwi oraz dłuższym okresem gwarancji.
Ogranicz informacje, które udostępniasz publicznie
Kontroluj informacje, które udostępniasz publicznie, takie kiedy twoje bio na profilach publicznych zaś rzeczy, którymi się dzielisz. To nie jest mądre, iż inni mogą dostrzec swoją datę urodzenia, osobiste numery telefonów, adresy pocztowe zaś inne. Nierozpoznane linki to spam, ludzie używają tego, iżby być w użyciu dostęp do Ciebie. Nie klikaj na nie, jeżeli ich nie rozpoznałeś.

Related Posts