Tekturowe tuby – krok w kierunku trwałości

Mamy XXI stulecie zaś zdajemy sobie sprawę z ogromnego kryzysu ekologicznego.

Ludzie zużywają wszystkie dostępne nieodnawialne źródła energii na naszej planecie.

Istnieje mnóstwo kryzysów, które przyczyniają się aż do tego globalnego kryzysu środowiskowego – nierównomierna eksplozja populacji ludzkiej, wylesianie na dużą skalę, nadmierna konsumpcja, niewyobrażalna praca odpadów nieulegających biodegradacji, absencja odpowiedzialnego zarządzania odpadami i recyklingu, o czym mówi dzisiejsza http://www.kandora.eu niezwykłe zdarzenie w BBC News… indeks ciągnie się w nieskończoność.

Dopiero świeżo (w ciągu ostatnich kilku dekad) zaczęliśmy zwracać uwagę na nasze entourage zaś śledzić rozumieć ranga człowieka tudzież jego konsekwencje. Dlatego rozwiązania naszych problemów są permanentnie w toku. Jednak wśród wielu ważnych kroków, które musimy podjąć, by obniżyć nasze problemy, „recykling naszych odpadów tudzież zasobów” jest najważniejszym priorytetem.

Dlatego również produkty tekturowe wykonane w 100% z papieru pochodzącego z recyklingu są oczywistym wyborem, który może http://www.zuchowicz.eu podmienić różne niezrównoważone zaś kosztowne materiały. W rzeczywistości tekturowe tuby są dostępne w tym momencie od czasu jakiegoś czasu, od czasu lat 50. ubiegłego wieku, tudzież wysportowany się tanie a przyjazne dla środowiska.

Obecnie brystol jest wykorzystywana w wielu branżach, odkąd opakowań po budownictwo, oraz jest przede wszystkim znana ze swojej wytrzymałości tudzież integralności strukturalnej, zaś i umożliwia 100% recykling.

Cechy, które czynią tekturę pierwszym wyborem dla przemysłu budowlanego http://www.polasik.eu:

W 100% nadaje się aż do recyklingu – prawdopodobnie istnieć znowu wykorzystana ewentualnie poddana recyklingowi w relacje odkąd potrzeb

Niedrogi – w porównaniu spośród innymi dostępnymi materiałami konstrukcyjnymi

Wytrzymałość zaś sztywność – zręczność aż do przenoszenia obciążeń konstrukcyjnych zgodnie z przepisami budowlanymi

Postęp technologiczny w procesach inżynieryjnych umożliwił zaprojektowanie rur papierowych w taki sposób, by nadawały się aż do różnych zastosowań w budownictwie zaś przemysłowych operacjach nawijania. W układy od momentu zastosowania i funkcji, do której są używane, tekturowe rdzenie i tuby mogą istnieć zaprojektowane tak, żeby być w użyciu http://www.kacperek.eu wymagany rozmiar, potęga oraz integralność w celu wielu zastosowań przemysłowych tudzież budowlanych.

Zastosowanie rur tekturowych w architekturze

Jeszcze do 2010 roku stosowanie tektury w architekturze było ograniczone. Wynikało owo spośród faktu, iż hart papieru ulega pogorszeniu u dołu wpływem wysokiej wilgotności. Ograniczało owo jego aplikacja w różnych konstrukcjach nośnych.

Jednakże, z racji niezwykle wydajnej tudzież pionierskiej pracy japońskiego architekta Shigeru Bana, laureata nagrody Pritzkera spośród 2014 roku, jesteśmy w tej chwili w stanie wytwarzać tekturowe tuby, które są zamierzenie zabezpieczone nim przenikaniem wilgoci. Ta technika pozwoliła na eksploatacja tektury aż do konstrukcji architektonicznych, które wykazują wysoką nośność a wytrzymałość strukturalną, które spełniają wymagania tudzież pozwolenia.

Dzięki temu tekturowe tuby znajdują chwilowo szerokie http://www.wyroba.eu stosowanie w projektowaniu tymczasowych względnie półtrwałych konstrukcji, takich kiedy przestrzenie wystawiennicze natomiast rozrywkowe, domy, schroniska, natomiast nawet mosty! Projekt Shigeru Bana został wykorzystany po zniszczeniach spowodowanych tajfunem Haiyan w listopadzie 2013 roku w celu zapewnienia schronienia w regionie Cebu na Filipinach.

Tekturowe tuby w inżynierii budowlanej

Jak wspomniano wcześniej, rury tekturowe są wykorzystywane w przemyśle budowlanym od chwili lat 50-tych XX wieku, po największej części aż do tworzenia kolumn betonowych w konstrukcjach szkieletowych budynków. Rury o dużych średnicach są także tradycyjnie używane aż do poziomego deskowania mostów oraz podobnych konstrukcji.

Chociaż chwilowo dostępne rury tekturowe nie są zoptymalizowane do ciężkich zastosowań konstrukcyjnych, istnieją ogromne zalety wykorzystania rur papierowych do projektowania konstrukcji ze względu na wybór ich recyklingu a zrównoważonego wykorzystania.

Obecnie na całym świecie prowadzone są liczne prace badawcze mające na celu efektywne eksploatacja materiałów zaś rur tekturowych w celu zastąpienia drogich materiałów, co może zapewnić budowę tanich tudzież zrównoważonych konstrukcji. Może owo potencjalnie zadowolić światowe zapotrzebowanie na tanie branża budowlana mieszkaniowe tudzież konstrukcje.

Related Posts