Przewodnik w celu początkujących: Wprowadzenie do kryptowalut

Wprowadzenie: Inwestowanie w kryptowaluty

Pierwszą kryptowalutą, która pojawia się w istnieniu był Bitcoin, który został ukończony na technologii Blockchain natomiast zapewne został uruchomiony w 2009 roku z wykorzystaniem tajemniczą osobę Satoshi Nakamoto. W momencie pisania tego bloga, 17 milionów bitcoinów zostało wydobytych a uważa się, iż w sumie 21 milionów bitcoinów przypuszczalnie utrzymywać się wydobytych. Inne najbardziej popularne http://www.ufniarz.pl kryptowaluty to Ethereum, Litecoin, Ripple, Golem, Civic oraz twarde rozwidlenia Bitcoin, takie gdy Bitcoin Cash tudzież Bitcoin Gold.

Zaleca się użytkownikom, żeby nie umieszczali wszystkich pieniędzy w jednej kryptowalucie i starali się stronić inwestowania w szczytowym momencie bańki na rynku kryptowalut. Zaobserwowano, iż danina wtem spadła w dół, podczas gdy jest na szczycie bańki kryptowalutowej. Ponieważ targowisko kryptowalut jest zmienny, użytkownicy muszą wkładać kwotę, na której stratę mogą sobie pozwolić, jako że nie ma kontroli żadnego rządu nad kryptowalutą, ponieważ jest to kryptowaluta zdecentralizowana.

Steve Wozniak, współzałożyciel Apple przewidział, iż Bitcoin jest prawdziwym złotem zaś zdominuje wszystkie waluty, takie gdy USD, EUR, INR oraz ASD w przyszłości http://www.borejko.pl natomiast stanie się globalną walutą w nadchodzących latach.

Dlaczego powinno się a dlaczego nie pożądane byłoby wkładać w kryptowaluty?

Bitcoin był pierwszą kryptowalutą, która powstała, natomiast następny blisko 1600+ kryptowalut zostało uruchomionych spośród pewną unikalną cechą gwoli każdej monety.

Niektóre z powodów, których doświadczyłem i którymi chciałbym się podzielić, kryptowaluty zostały stworzone na zdecentralizowanej platformie – wobec tego użytkownicy nie potrzebują strony trzeciej, iżby przenieść kryptowalutę spośród jednego miejsca docelowego aż do drugiego, w przeciwieństwie aż do waluty fiat, gdzie użytkownik potrzebuje platformy takiej jak bank, by ronić finanse spośród jednego konta na drugie http://www.snopkowski.pl. Kryptowaluta zbudowana na niezwykle bezpiecznej technologii blockchain zaś mało co zerowe szanse na włamanie natomiast złodziejstwo kryptowaluty, dopóki nie podzielisz się pewnymi krytycznymi informacjami.

Powinieneś zawsze unikać kupowania kryptowalut w szczytowym momencie bańki na kryptowaluty. Wielu z nas kupuje kryptowaluty w szczytowym momencie w nadziei na prędki zarobek, oraz w następnej kolejności pada ofiarą szumu bańki natomiast traci swoje pieniądze. Lepiej jest, aby użytkownicy przeprowadzili do licha i trochę badań poprzednio zainwestowaniem pieniędzy. Zawsze akuratnie jest umieścić swoje kapitał w wielu kryptowalutach w zamian jednej, albowiem zauważono, iż parę kryptowalut rośnie bardziej, niektóre średnio, jeśliby inne kryptowaluty idą w czerwonej strefie.

Kryptowaluty, na których warto się skupić

W 2014 roku Bitcoin posiadał 90% rynku, natomiast końcówka kryptowalut posiadała pozostałe 10%. W 2017 roku, Bitcoin dalej dominuje na rynku kryptowalut, jednak jego uczestnictwo raptem spadł z 90% aż do 38%, i Altcoiny takie jak Litecoin, Ethereum, Ripple jak grom z jasnego nieba wzrosły oraz przejęły większa część rynku.

Bitcoin http://www.latanski.pl stale dominuje na rynku kryptowalut, mimo to nie jest jedyną kryptowalutą, którą trzeba zastanowić się podczas inwestowania w kryptowaluty. Niektóre z głównych kryptowalut, które musisz wciąć pod spodem uwagę:

Bitcoin

Litecoin

Ripple

Ethereum

Tron

Civic

Golem

Monero

Gdzie natomiast podczas gdy kupować kryptowaluty?

Podczas kiedy parę lat temu nie było bez trudności nabywać kryptowaluty, jednakowoż obecnie użytkownicy mają krocie dostępnych platform.

W 2015 roku, Indie ma dwa główne platformy bitcoin Unocoin portfel oraz Zebpay portfel, gdzie użytkownicy mogą wierzyć zaś wyprzedawać bitcoin tylko. Użytkownicy muszą kupić bitcoin spośród portfela tylko, pomimo tego nie od momentu innej osoby. Istniała różnica w cenie kupna natomiast sprzedaży, oraz użytkownicy muszą odwzajemnić się pewną nominalną opłatę wewnątrz sfinalizowanie transakcji.

W 2017 roku przemysł Cryptocurrency wzrósł ogromnie, zaś porto Bitcoin wzrosła spontanicznie, wyjątkowo w ostatnich sześciu miesiącach 2017 roku, co zmusiło użytkowników aż do poszukiwania alternatyw Bitcoin tudzież przekroczyło 14 lakhs na rynku indyjskim.

Ponieważ Unodax tudzież Zebpay owo para główne platformy w Indiach, które dominowały na rynku spośród 90% udziałem w rynku – kto zajmował się wręcz przeciwnie Bitcoin http://www.trojanowicz.pl. Daje owo szansę innym organizacjom na awans z innymi altcoinami, oraz nawet zmusiło Unocoin i innych do dodania więcej walut do ich platformy.

Unocoin, jedna z wiodących indyjskich firm zajmujących się kryptowalutami oraz blockchain, uruchomiła ekskluzywną platformę UnoDAX Exchange dla swoich użytkowników, żeby mogli dokonywać transakcji wieloma kryptowalutami poza handlu Bitcoinem w Unocoin. Różnica pomiędzy obiema platformami polegała na tym, iż Unocion zapewniał natychmiastowe kupno zaś sprzedaż ale wręcz Bitcoinów, w ciągu kiedy na UnoDAX użytkownicy mogą dostarczyć zlecenie na dowolną dostępną kryptowalutę tudzież jeśli pasuje kobieta do odbiorcy, zlecenie zostanie zrealizowane.

Inne główne giełdy dostępne do handlu kryptowalutami w Indiach to Koinex, Coinsecure, Bitbns, WazirX.

Użytkownicy muszą otworzyć konto w każdej spośród giełd, rejestrując się w ciągu pomocą adresu e-mail i podając dane KYC. Gdy ich rachunek rozliczeniowy zostanie zweryfikowane, wolno nawiązać wymiana handlowa monetami ich wyboru.

Related Posts