Postawa zaś behawior człowieka

Postawa odnosi się do uczuć, przekonań tudzież predyspozycji behawioralnych skierowanych do ludzi, grup, idei ewentualnie obiektów. Wpływa ona na behawior jednostek. Decyduje o http://www.niesporek.pl tym, gdy sprawiać albo chronić się w danej sytuacji. Postawa jest rodzajem nawyku. Jest to zwykły metoda robienia rzeczy. Wszystko w życiu `s osoby będzie lepiej, o ile postawa osoby dostaje lepiej. Sukcesy tudzież porażki w życiu zależy od czasu postawy jednostek. Jeśli postawy są pozytywne, to związki międzyludzkie będą pozytywne. Jest ono wewnętrzne zaś bardzo trudne aż do zmiany.

Zachowanie to sposób, w jaki informacja figura reaguje na swoją postawę. Ta rezonans jest ewentualnie pozytywna czy też negatywna, w układy odkąd tego, jak postrzega swoje stanowisko. Na przykład, dziecko, które nie zgadza się z rodzicami prawdopodobnie pomijać chodzić do szkoły bądź studiować. Ponadto, osoba, która nie lubi innej osoby albo ma niewiele szacunku aż do niej może http://www.chrzastowski.pl dać do obejrzenia tę postawę przez mówienie wyraźnie do tej osoby. Na zachowanie przypadkiem mieszać się moc czynników prócz postawą, w tym przekonania na sprawa siebie oraz innych, czynniki pieniężne, wpływy społeczne i wygoda. Jest owo czyn lub riposta osoby w odpowiedzi na zewnętrzne lub wewnętrzne bodźce. Wskazuje sposób, w który coś funkcjonuje bądź działa wewnątrz.

Psychologowie definiują postawy jako wyuczoną tendencję do oceniania rzeczy w wyraźny sposób. Może to nieść ocenę ludzi, spraw, przedmiotów ewentualnie wydarzeń. Takie oceny są nierzadko pozytywne albo negatywne, toż mogą podobnie być niekiedy niepewne. Na przykład, możesz dysponować mieszane uczucia co aż do konkretnej osoby względnie sprawy. Naukowcy sugerują również, że istnieje kilka różnych komponentów, które składają się na postawy. Składniki postawy są nieraz określane jako CAB względnie abecadło postawy.

Komponent poznawczy: Twoje myśli natomiast przekonania na dany temat.
Komponent afektywny: gdy obiekt, osoba, problem czy też wypadek wpływa na Twoje samopoczucie.
Komponent behawioralny: kiedy figura wpływa http://www.szczechowski.pl na Twoje zachowanie.

Istnieje multum czynników, które mogą wpłynąć na to, podczas gdy zaś czemu kształtują się postawy.

Doświadczenie – Postawy kształtują się bez ogródek w wyniku doświadczenia. Mogą pojawić się w wyniku bezpośredniego doświadczenia osobistego albo mogą znajdować się wynikiem obserwacji.
Czynniki społeczne – Role społeczne a normy społeczne mogą mieć przenikliwy doniosłość na postawy. Role społeczne odnoszą się aż do tego, jak http://www.obiala.pl kadry powinni się szczędzić w określonej roli czy też kontekście. Normy społeczne obejmują zasady społeczeństwa dotyczące tego, jakie zachowania są uważane za właściwe.
Uczenie się – Postaw jest dozwolone się wyszkolić na moc sposobów. Zastanów się, w jaki tryb reklamodawcy wpływają na Twoje stosunek do konkretnego produktu. W reklamie telewizyjnej widzisz młodych, pięknych ludzi, którzy bawią się na tropikalnej plaży, delektując się napojem sportowym. Ten fascynujący oraz fascynujący obraz powoduje, że rozwijasz pozytywne skojarzenia z tym konkretnym napojem. Ludzie uczą się także postaw na krzyż obserwację ludzi około nich. Kiedy ktoś, kogo podziwiasz, reprezentuje określoną postawę, istnieje większe prawdopodobieństwo, że rozwiniesz te same przekonania. Na przykład, dziatwa spędzają niemało czasu na obserwowaniu postaw swoich rodziców tudzież zazwyczaj zaczynają argumentować podobne poglądy.

Czynniki, które wpływają na siłę postawy
Naukowcy odkryli, iż poniżej pewnymi warunkami zasoby ludzkie są z większym natężeniem skłonni szczędzić się zgodnie ze swoimi postawami:

Gdy Twoje postawy są wynikiem osobistego doświadczenia.
Kiedy jesteś ekspertem w danej dziedzinie.
Kiedy spodziewasz się korzystnego wyniku.
Kiedy postawy są niejednokrotnie wyrażane.
Kiedy możesz cokolwiek http://www.brewinski.pl wygrać albo zarzucić w związku z tą kwestią.

Postawy mogą się zmieniać, aby dopasować się aż do zachowania
W niektórych przypadkach siła robocza mogą naprawdę odmienić swoje nastawienie, ażeby lepiej dopasować je aż do swojego zachowania. Dysonans kognitywny to zjawisko, w którym figura doświadcza psychologicznego niepokoju z powodu sprzecznych myśli bądź przekonań. Aby zmniejszyć to napięcie, kadry mogą przekuć swoje postawy, aby odzwierciedlić swoje inne przekonania ewentualnie rzeczywiste zachowania. Wyobraź sobie następującą sytuację: Zawsze przywiązywałeś dużą wagę aż do bezpieczeństwa finansowego, pomimo tego zaczynasz natrafiać się z kimś, który jest bardzo chwiejny finansowo. Aby zmniejszać się energia spowodowane sprzecznymi przekonaniami tudzież zachowaniem, masz dwie możliwości. Możesz zakończyć przymierze i poszukać partnera, kto jest z większym natężeniem wypróbowany finansowo, względnie możesz obniżyć waga stabilności finansowej. W celu zminimalizowania dysonansu pomiędzy sprzecznym nastawieniem tudzież zachowaniem, musisz bądź przekuć nastawienie, czy też przeobrazić swoje działania.

Zmiana postawy
Chociaż postawy mogą dysponować na nieograniczoną skalę istotność na zachowanie, nie są one niezmienne. Te same wpływy, które prowadzą aż do kształtowania postawy, mogą dodatkowo spowodować jej zmianę.

Related Posts