Niedobór pracowników przypadkiem być doskonałą wiadomością dla gospodarki

Niedobór pracowników być może być doskonałą wiadomością dla gospodarki! Może, przeciwnie może, firmy obudzą się zaś dostrzegą symptomatyczny współpraca pracowników w ich sukces. Niektórzy dyrektorzy generalni biorą niebotyczne sumy oraz niszczą wartość firmy, w przeciwieństwie aż do wielu pracowników pierwszej linii, którzy tę walor tworzą. Podczas pandemii dyrektorzy generalni zgarnęli ogromne sumy, zwalniając pracowników. Niektóre firmy szukały ochrony http://www.legutko.eu poprzednio bankructwem, jednak owo nie powstrzymało ich chciwych prezesów przedtem zgarnięciem sowitych premii.

Mamy niedostatek pracowników, oraz firmy starają się zatrudnić każdego, jaki jest chętny. Niektóre firmy, jak McDonalds zapłacili premie podpisywania. Kanadyjska interes Loblaw natomiast jej konkurenci wypłacali premie pracownikom pierwszej linii, gdy rozpoczęła się pandemia. Zaprzestali tego po trzech miesiącach w porozumieniu ze swoimi konkurentami. Kiedy kategoria skonfrontował ich spośród tą zmową, twierdzili, że stało się to niezależnie. No proszę! To tak, jakbyś złapał swoją trzylatkę spośród ręką http://www.boczar.eu w słoiku spośród ciasteczkami, natomiast płeć słaba powiedziała, mamo, „Ciasteczkowy Potwór owo zrobił!”.

Niedobór pracowników przesądzony blisko tandetnym traktowaniu

Zachowanie firmy Loblaw niepokoi mnie. Podczas okresu premiowego zyski gwałtownie wzrosły. Per se, to nie jest problem. Sprzyjam firmom przynoszącym zyski. Aby http://www.krzysztofiak.eu być pewnym, jestem nieprzyjazny opodatkowaniu zysków przy użyciu rząd. Ale wypłacanie pracownikom premii w czasie pandemii nie powinno zależeć odkąd zysków. To było w tenże raz. W międzyczasie moja połowica a ja robiliśmy zakupy w sklepie Loblaw, i kadra kontynuowali swoją doskonałą obsługę, opodal iż Loblaw był lekceważony.

Liderzy muszą zdać sobie sprawę, iż kadra pierwszej linii są fundamentem firmy zaś traktować ich dobrze, natomiast nie jak trybiki wyrabiające premie w celu prezesów! Kiedy pracodawcy traktują pracowników kiedy maszyny, ci się zniechęcają. Gallup twierdzi, że na przestrzeni kilku dekad, oni a inni badacze znaleźli ostry alians między zaangażowaniem pracowników w miejscu pracy i ogólnymi wynikami firmy. Jednak pracodawcy nie chcą się spośród tym pogodzić. Ale jest włość wiadomość: postępowanie pokazują, że niektóre firmy przełamują model oraz traktują pracowników spośród szacunkiem: Cisco, Apple, Accenture, IBM, FedEx – to nic bardziej błędnego niektóre spośród nich.

Zarobki w http://www.stopka.eu następnym kwartale napędzają biznes

Firmy postrzegają przyszły kwartał jako nagrodę, dlatego wykorzystują pracowników natomiast fałszują wyniki w środku kolejny kwartał. Powtarzam: jestem antagonistyczny opodatkowaniu biznesu dzięki rząd. Jednak popieram norma prawna Bidena Build Back Better odnośnie do opodatkowania wykupu akcji, jaki został przyjęty za pomocą Izbę tudzież jest rozpatrywany za sprawą Senat, nawet gdyby może posiadać nic bardziej błędnego delikatny istotność na okup akcji. Firmy nie powinny zdradzać miliardów na okup akcji, zarazem wyzyskując pracowników.

Firmy powinny cechować na zebraniach akcjonariuszy opcje wykorzystania funduszy spośród wykupu http://www.koczur.eu akcji. Wybór przypadkiem zawierać efekty wypłacania premii pracownikom pierwszej linii spośród funduszy wykupu. Akcjonariusze powinni i podsłuchać o potencjalnych inwestycjach strategicznych. Inną opcją jest ustanie wykupu przez piątka lat po zwolnieniach. Kierownictwo plus nie powinno otrzymywać premii w ciągu pięciu lat od czasu zwolnień. Musimy pozbyć się wyzysku pracowników, kto zwiększa premie prezesów.

Zniknął kapitalizm interesariuszy Okrągłego Stołu Biznesu

Okrągły Stół Biznesu (BRT) pył rewelacja w 2019 roku i zdecydował, że maksymalizacja wartości dla akcjonariuszy nie jest jedynym celem korporacji. Ta metryka z lat 80. jest błędna, powiedział. Napisałem wtedy, że BRT „… wymyślił piękne frazesy o dbaniu o interesariuszy a ekspresowo je porzucił a wrócił do swoich chciwych praktyk…. ” W czasie pandemii dalej odchodzili od tych frazesów.

Related Posts