Goniophotometer: Powrót do podstaw

Zasadniczo, rolą goniofotometru jest asystent w pomiarze światła uwalnianego z obiektu u dołu różnymi kątami. W ciągu ostatnich kilku dekad, użycie tego urządzenia wzrosło, w zasadzie na skutek pojawieniu się diod LED. Żarówki te znajdują się na listowie ukierunkowanych źródeł światła. W diodach LED występuje niejednorodny, przestrzenny http://www.musiolik.pl rozbiór światła. W tym artykule, mamy cel porozmawiać o niektórych wspólnych zastosowań a rodzajów tego urządzenia. Czytaj dalej, iżby dowiedzieć się więcej.

Jeśli chodzi o dystrybucję światła, jak zalążek światła jest jednorodne, to jest znany jako Lambertian źródła. Ponieważ istnieją ścisłe przepisy, możemy powiedzieć, że istnieje duże prestiż w przestrzennym rozkładzie światła. Jest owo prawda, jeżeli chodzi o projektowanie tudzież oświetlenie samochodów.

Porozmawiajmy o kilku typowych zastosowaniach dobrego goniofotometru. Opis http://www.steplewski.pl zastosowań pomoże Ci lepiej poznać rolę tych urządzeń.

Zastosowania

Poniżej znajduje się deskrypcja zastosowań tych urządzeń. Lista nie jest kompletna, jednak daje zdanie na to, do czego te urządzenia są używane.

Mogą one odciążyć w pomiarze strumienia świetlnego źródła światła

Mogą pomóc w pomiarze natężenia światła z danego źródła, które jest do licha i trochę mniejsze w porównaniu do wielkości goniophotometru

Są one wyposażone w czujniki koloru, które mogą odciążyć w pomiarze jednorodności koloru oraz skorelowanego rozkładu http://www.celuch.pl temperatury barwowej.

Rodzaje

Omówmy w tej chwili parę popularnych typów goniofotometrów. Innymi słowy, zdefiniujemy parę typów tych urządzeń. Wybór jednostki zależy odkąd rodzaju aplikacji zaś jej zastosowań. Dlatego ważne jest, tak aby odgadnąć różne typy tych jednostek.

Typ A

Ten typ urządzenia posiada stałą ośka poziomą natomiast ośka pionową połączoną prostopadle aż do głównego kierunku wyjściowego źródła światła.

Typ B

Ten rodzaj jest wyposażony w stałą ośka pionową natomiast dołączoną ośka poziomą. Są one prostopadłe do głównego kierunku wyjściowego źródła światła.

Ważne jest, by pamiętać http://www.bronicki.pl, iż również rodzaj A gdy natomiast odmiana B są nazywane konstrukcjami dwukolumnowymi. Oprócz tego, ów kategoria jednostki jest żywy aż do regulacji lampy kraty. Ponadto, ośka symetrii natomiast poziomego wirującego zwolennika są rodzajem współosiowego.

Typ C

Ten wariant charakteryzuje się stałą osią pionową, która jest prostopadła do linii pomiarowej. Również ośka pozioma jest równoległa aż do pierwotnego kąta wyjściowego źródła światła.

Ważne jest, by pamiętać, że wariant C jest kultowy w charakterze struktury jednokolumnowe. Ten klasa struktury jest utworzony, podczas gdy zdejmiemy kolumnę pomocniczą z danej struktury dwukolumnowej.

Ogólnie http://www.charzynski.pl materia biorąc, ów odmiana jest idealnym wyborem gwoli stałej lampy punktowej, lampy rurowej a innych urządzeń tego typu. Ponadto, poziome posiłki obrotowe zaś odblask osi lampy jest współosiowy.

W skrócie, to był celny deskrypcja zastosowań natomiast typów goniophotometers. Mam nadzieję, iż ten artykuł pomoże Ci otrzymać wysoce lepsze uchwycenie tych jednostek.

Related Posts