Goniophotometer: Powrót aż do podstaw

Zasadniczo, rolą goniofotometru jest pomocnik w pomiarze światła uwalnianego z obiektu pod różnymi kątami. W ciągu ostatnich kilku dekad, rola tego urządzenia wzrosło, zwłaszcza ze względu pojawieniu się diod LED. Żarówki te znajdują się na listowie ukierunkowanych źródeł światła. W diodach LED występuje niejednorodny, przestrzenny http://www.musiolik.pl rozbiór światła. W tym artykule, mamy cel pogadać o niektórych wspólnych zastosowań natomiast rodzajów tego urządzenia. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Jeśli chodzi o dystrybucję światła, jak zarzewie światła jest jednorodne, to jest znany w charakterze Lambertian źródła. Ponieważ istnieją ścisłe przepisy, możemy powiedzieć, iż istnieje duże istotność w przestrzennym rozkładzie światła. Jest owo prawda, jeżeli chodzi o projektowanie zaś oświetlenie samochodów.

Porozmawiajmy o kilku typowych zastosowaniach dobrego goniofotometru. Opis http://www.steplewski.pl zastosowań pomoże Ci lepiej zrozumieć rolę tych urządzeń.

Zastosowania

Poniżej znajduje się opis zastosowań tych urządzeń. Lista nie jest kompletna, jednak daje spojrzenie na to, do czego te urządzenia są używane.

Mogą one przynieść ulgę w pomiarze strumienia świetlnego źródła światła

Mogą odciążyć w pomiarze natężenia światła spośród danego źródła, które jest bez liku mniejsze w porównaniu aż do wielkości goniophotometru

Są one wyposażone w czujniki koloru, które mogą odciążyć w pomiarze jednorodności koloru natomiast skorelowanego rozkładu http://www.celuch.pl temperatury barwowej.

Rodzaje

Omówmy teraz nieco popularnych typów goniofotometrów. Innymi słowy, zdefiniujemy nieco typów tych urządzeń. Wybór jednostki zależy od rodzaju aplikacji tudzież jej zastosowań. Dlatego ważne jest, żeby wydedukować różne typy tych jednostek.

Typ A

Ten rodzaj urządzenia posiada stałą ośka poziomą oraz oś pionową połączoną prostopadle do głównego kierunku wyjściowego źródła światła.

Typ B

Ten gatunek jest wyposażony w stałą ośka pionową natomiast dołączoną oś poziomą. Są one prostopadłe aż do głównego kierunku wyjściowego źródła światła.

Ważne jest, by pamiętać http://www.bronicki.pl, iż zarówno kategoria A jak a typ B są nazywane konstrukcjami dwukolumnowymi. Oprócz tego, ów wersja jednostki jest w użyciu aż do regulacji lampy kraty. Ponadto, ośka symetrii tudzież poziomego wirującego zwolennika są rodzajem współosiowego.

Typ C

Ten rodzaj charakteryzuje się stałą osią pionową, która jest prostopadła do linii pomiarowej. Również oś pozioma jest równoległa aż do pierwotnego kąta wyjściowego źródła światła.

Ważne jest, aby pamiętać, iż typ C jest cieszący się popularnością jako struktury jednokolumnowe. Ten odmiana struktury jest utworzony, jak zdejmiemy kolumnę pomocniczą z danej struktury dwukolumnowej.

Ogólnie http://www.charzynski.pl temat biorąc, ten typ jest idealnym wyborem gwoli stałej lampy punktowej, lampy rurowej tudzież innych urządzeń tego typu. Ponadto, poziome sukurs obrotowe zaś poblask osi lampy jest współosiowy.

W skrócie, owo był skondensowany opis zastosowań i typów goniophotometers. Mam nadzieję, iż ten artykuł pomoże Ci być w użyciu wielce lepsze zrozumienie tych jednostek.

Related Posts