Czy objawy depresji są widoczne?

Depresja jest chorobą psychiczną zaś skądże wiadomo, iż się na nią cierpi? Objawy takie jak gorączka, katar, boleść głowy, kaszel są bez trudności odczuwalne. Stanowią one dość prawidłowy sygnał, iż szycha jest schorowany na grypę. A podczas gdy jest spośród chorobami psychicznymi? Czy objawy depresji są widoczne? Oto parę scenariuszy pokazujących objawy, które wydają się niewidoczne, aliści są przejawem choroby psychicznej, w tym przypadku dużej depresji (a plus depresji dwubiegunowej).

Scenariusz pierwszy: jestem w trybie hibernacji. Nie mogę się obudzić, śpię aż do południa. Ledwo budzę się, ażeby zmieść obiad, krocie bicie go pomijam. Poobiednia drzemka, po której nie śpię od czasu godziny aż do dwóch, jest potrzebna aż do zjedzenia śniadania. Ten wzór jest ciągnący się i wygodnie jest osądzać, iż jestem leniwy. Mógłbym również bez trudu uzasadnić, że „zawsze jestem zmęczony”.

Drugi agenda dotyczy poczucia bezradności i/lub beznadziejności, które prawdopodobnie być powszechne i przekonujące. Nic nie mogę zrobić”, „Mój udział nie poprawi sytuacji”, „Ona jest chora, nie mogę jej pomóc, iżby poczuła się lepiej”, „Nie ma żadnych rozwiązań, które moglibyśmy wystąpić z propozycją naszym klientom, nie przedłużymy umowy”. Wiele osób, w tym ja sam, powiedziałoby, iż brakuje mi wytrwałości tudzież determinacji w poszukiwaniu rozwiązań, brakuje mi pozytywnego nastawienia, mam mizerny charakter. Po prostu swobodnie jest docenić moje wyniki oraz trafić aż do wniosku, iż jestem cherlacki tudzież bezużyteczny.

Trzeci stosunki owo sytuacja, w której pojawia się niepokój. Co ja mam zrobić?”, „Nie mogę usiedzieć w miejscu, lepiej spakuję torbę, przypadkiem posprzątam w jadalni”. Sfrustrowany niemożnością zrobienia czegoś, zaczynam się rozwścieczać ogólnymi uwagami rodziny. Kiedy liczba tolerancji spada, zdenerwowanie przeradza się w rozsierdzenie albo wściekłość, niestety skierowaną na moją rodzinę, osoby najbliższe mojemu sercu. Co tym samym mam z tego zrobić: dwadzieścia cztery godziny pełen irytacji? Czy podobnie mogę to zignorować w charakterze dodatkowy wredny dzień, w którym nico się nie dzieje?

Te na kształt nieszkodliwe uczucia tudzież zachowania, czym są, podczas gdy doświadczam ich przy użyciu tydzień, dwaj tygodnie, trzy? Czy mam je wzgardzić i/lub zaakceptować, iż owo po prostu ja – jestem leniwy, mam słabą wolę, mam szkodliwy temperament http://www.blogdlazdrowia.pl.

Żyję w czasach, w których wartościowanie choroby psychicznej opiera się głównie na objawach zgłaszanych przy użyciu samego siebie. Mam szczęście, że 30 lat temu moje rodzeństwo pokazało mi frakcja spośród prasa na idea depresji zaś jej objawów. Zaopatrzona w informacje na sprawa depresji, niemniej niechętnie, w wieku nastoletnim odwiedziłam swojego pierwszego psychiatrę. Będąc zdana lecz wciąż na siebie, starałam się wykopać esencja tych powszechnych (i niewidocznych) objawów – zmęczenia, senności, złości (i wściekłości), poczucia bezwartościowości, natomiast w najgorszym razie myśli samobójczych.

Related Posts