Biznesowe porady dotyczące oszczędzania wody – unikaj wyrzucania pieniędzy w błoto!

Czy Twoja interes podejmuje kroki w celu aktywnego oszczędzania wody? Oszczędzając wodę, Twoja biznes nie nic bardziej błędnego zaoszczędzi pieniądze, pomimo tego dodatkowo pomoże środowisku naturalnemu, chroniąc jego zasoby wodne http://www.wolan.eu.

Czy wiesz, że? Naukowcy zajmujący się ochroną środowiska przewidują, że w ciągu najbliższych 50 lat na świecie wystąpią niedobory słodkiej wody.

Oczywiście, każda interes wykorzystuje wodę w inny podejście – niektóre branże są wodochłonne, na przestrzeni podczas gdy inne używają jej lecz wciąż do codziennej higieny w środowisku biurowym. Dlatego mądrość o tym, w który metoda http://www.jakiel.eu natomiast gdy Twoja firma zużywa wodę, prawdopodobnie wesprzeć Ci poznać potencjał poczynienia odpowiednich oszczędności.

Dlaczego warto szczędzić wodę?

Aby ubezpieczyć raz po raz bardziej ograniczone zasoby wody.
Zwiększanie istniejących zasobów wody poprzez formowanie nowej infrastruktury staje się raz za razem droższe.
Oszczędność pieniędzy na miesięcznym rachunku za wodę.
Zminimalizowanie ilości wody pobieranej spośród ograniczonych zasobów naturalnych, ustrzeżenie tych zasobów a ich bioróżnorodności.
Zmniejszenie śladu węglowego firmy – jako że oczyszczanie a podgrzewanie wody zużywa masa energii, zredukowanie wyczerpania wody pomaga obniżyć zużycie energii zaś blizna węglowy.
Twórz kulturę dbałości o otoczenie w swojej firmie.
Inwestując w zrównoważone technologie, możesz wykorzystać spośród zachęt rządowych a ulg podatkowych.
Wykorzystaj swoje inicjatywy oszczędzania wody aż do tworzenia pozytywnych relacji z opinią publiczną.

Wskazówki dotyczące oszczędzania wody w firmach, które pozwolą Ci zaoszczędzić pieniądze http://www.czerwionka.eu!
Osiągnięcie redukcji zużycia wody wymaga konsekwentnego wdrożenia szeregu działań w całej firmie – także szybkich, podczas gdy tudzież długoterminowych inwestycji.

Szybkie korzyści

Zaangażuj pracowników

Najbardziej efektywne oszczędzanie wody jest wynikiem zbiorowego zaangażowania. Spędź sesję edukacyjną z pracownikami na temat tego, po co powinni szczędzić wodę i jakie są sposoby oszczędzania wody. Zachęć ich, ażeby przedstawili własne wskazówki dotyczące oszczędzania wody w firmie.

Monitoruj przecieki

Czy wiesz, że? Według Consumer Council for Water, 3,1 miliarda litrów wody zostało utracone w Anglii tudzież Walii każdego dnia w 2016/7 roku!

Wszelkie przeciekające krany lub rury marnują wodę i kosztują Cię pieniądze! Najlepszym od czasu do czasu na ocena przecieków jest weekend bądź noc, kiedy pustosłowie nie jest używana. Regularnie przechadzaj się po zakładzie, by sprawdzić każdy kran zaś przyłącze poniżej kątem wycieków zaś jak najszybciej je naprawić. Zachęcaj pracowników aż do natychmiastowego zgłaszania wszelkich zauważonych wycieków.

Należy również upewnić się http://www.zygmuntowicz.eu, iż zgodny pracownicy wie, gdzie przebiegają rury zasilające oraz gdzie znajdują się zawory odcinające. Jeśli kanał gwałtownie pęknie, pracownik będzie mógł błyskawicznie amputować napływ wody, tak aby uniknąć strat.

Wiedza to potęga

Zapisuj swoje miesięczne rachunki oraz zużycie, tak aby być w stanie rozpoznać wszelkie skoki wyczerpania tudzież dowiedzieć się, z jakiej przyczyny mogą one wystąpić. Można plus zainstalować myślący wodomierz, jaki będzie dostarczał danych oraz analiz o zużyciu w czasie rzeczywistym. Wiedza o tym, jak zużywasz (lub marnujesz) wodę, jest najlepszym sposobem, żeby wiedzieć, kiedy ją oszczędzać.

Długoterminowe inwestycje oszczędnościowe

Instalowanie technologii i urządzeń być może odciążyć w osiągnięciu oszczędności wody w dłuższej perspektywie. Przykłady obejmują instalację:

Czujnikowy platforma nawadniania aż do kontrolowania zużycia wody na zewnątrz
Niskoprzepływowe ograniczniki w prysznicach zaś bateriach
bezwodnych pisuarów
Sterowniki pisuarów
Efektywnie spłukiwane toalety
Baterie z czujnikiem czy też automatyczne
Wydajne krany oraz prysznice
Urządzenie aż do zbierania wody deszczowej
Infrastruktura do recyklingu, która pozwoli Ci posługiwać się z wody szarej względnie deszczowej http://www.modrzewski.eu
Wiele z tych wodooszczędnych technologii jest łatwiejszych zaś tańszych do zainstalowania aniżeli myślisz, tudzież czas a koszty są rekompensowane za pośrednictwem długoterminowe (i natychmiastowe) oszczędności. Możesz nawet kwalifikować się aż do ulg podatkowych na zrównoważone technologie.

Nadszedł czas, ażeby stać się łebski wody!

Wdrożenie tych szybkich i długoterminowych rozwiązań przypadkiem ulżyć Twojej firmie w oszczędzaniu najważniejszego zasobu Ziemi – zaś zaoszczędzić pieniądze w tym procesie.

Related Posts